WYMIANA OLEJU I FILTRA OLEJU

Jedną z najważniejszych czynności serwisowych jest, bez wątpienia, wymiana oleju, którego podstawowym zadaniem w silniku jest zapewnienie odpowiedniego smarowania i chłodzenia oraz zapobieganie zużywaniu się współpracujących ze sobą elementów. Ponadto olej w silniku przyczynia się do zapewnienia szczelności między cylindrem i tłokiem, chroni przed korozją oraz eliminuje zanieczyszczenia.

Aby umożliwić silnikowi poprawną pracę, niezawodność i uzyskiwanie maksymalnej wydajności należy poddawać go systematycznym i dokładnym przeglądom. W tym celu powinniśmy regularnie sprawdzać poziom oleju oraz przestrzegać terminu jego wymiany, a dla prawidłowej eksploatacji pojazdu, zadbać o właściwy jego dobór.

Przy każdorazowej wymianie oleju należy pamiętać o wymianie filtra oleju i powietrza, co pozwoli na zatrzymanie zanieczyszczeń i utrzymanie go w możliwie najczystszym stanie. Zapewni to lepszą pracę silnika i przyczyni się do prawidłowego jego chłodzenia.

Mając na uwadze fakt, iż smarowanie silnika to gwarancja jego trwałości i sprawności oraz poprawy jego osiągów oraz w trosce o naszych Klientów, pomożemy w dokonaniu wyboru odpowiedniego oleju oraz udzielimy porad związanych z jego eksploatacją i częstotliwością wymiany.