GEOMETRIA KÓŁ

Niezwykle ważnym aspektem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy samochodu jest prawidłowe ustawienie geometrii kół. Prawidłowe parametry zapewniają stabilność kierowania pojazdem oraz unikanie poślizgów bocznych, zapobiegają nadmiernemu zużyciu opon i paliwa,  wpływają na sterowalność samochodu i łatwość jego prowadzenia.

Nie lekceważmy zatem kontroli geometrii kół. I chociaż diagnostyka i regulacja nie są obowiązkiem, warto przynajmniej raz w roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu letniego i obowiązkowo przy zakupie używanego auta, poświęcić trochę czasu i zlecić wykonanie pomiarów i ustawienia.

PNEU-CARS oferuje swoim klientom pełną, komputerową geometrię kół przy wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia firmy HOFMANN wykorzystującego najbardziej zaawansowaną technologię tj. technikę pomiarów w systemie 3D. Trójwymiarowe modelowanie  metodą rozpoznawania obrazu umożliwia otrzymanie precyzyjnych wyników pomiaru, co pozwala tym samym uniknąć błędów podczas regulacji.

Poprawnie ustawiona zbieżność kół to gwarancja bezpiecznej jazdy, komfortu prowadzenia auta i mniejszego zużycia opon i paliwa.